Rolety i żaluzje antywłamaniowe

HOME » Rolety i żaluzje antywłamaniowe

 

Rolety zewnętrzne to świetny sposób na podniesienie komfortu cieplnego wewnątrz budynków, zwiększenie izolacji akustycznej, czy też ochronę szyb przed zabrudzeniem podczas opadów różnego typu. Natomiast jedynie specjalnie przygotowywane rolety antywłamaniowe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo różnorodnych obiektów.

 

Rolety antywłamaniowe, czy też żaluzje antywłamaniowe są produkowane ze znacznie bardziej odpornych, mocniejszych materiałów niż produkty standardowe. Pośród najważniejszych różnic wymienić należy przede wszystkim odmienne wykonanie pancerzy, prowadnic, czy stosowanie dodatkowych wzmocnień.

 

Wypełnieniem profili zwykłych rolet jest pianka poliuretanowa, podczas gdy żaluzje antywłamaniowe posiadają pancerze wykonane z aluminiowych profili o wypełnieniu z odpornej, twardej żywicy poliestrowej. Ponadto istnieje możliwość wykonania pancerzy z profili aluminiowych ekstrudowanych. Znacznie wyższa odporność pancerzy rolet antywłamaniowych przejawia się już w samej wadze, która jest nawet 3 razy większa od standardowych produktów. Co więcej, do produkcji prowadnic wykorzystuje się znacznie, bo aż 5 razy grubsze aluminium oraz wykorzystuje się w przypadku żaluzji antywłamaniowych dodatkowe wzmocnienia listwy dolnej oraz blokady (umieszczone z dołu i u góry pancerza). Znacznie solidniejsza konstrukcja, a co za tym idzie większy ciężar jaki mają rolety antywłamaniowe wymusza także wykorzystanie napędów elektrycznych do ich obsługi.

 

Dodatkowymi możliwościami zabezpieczenia się przed nieuprawnionym wejściem do obiektu jest podłączenie żaluzji antywłamaniowych do systemu alarmowego, dzięki czemu w przypadku ich zniszczenia włączy się alarm i powiadomiona zostanie ochrona. Należy jednak pamiętać, iż z uwagi na parametry techniczne tylko odpowiednio wyszkolone ekipy powinny zająć się montażem rolet antywłamaniowych.

 

Tak solidna konstrukcja jest gwarancją, że wyprodukowane przez nas żaluzje antywłamaniowe są maksymalnie skuteczną przeszkodą dla włamywaczy. Jesteśmy w stanie dostosować nasze propozycje do już istniejących okien i elewacji, a także wykonać je w każdym z proponowanych systemów zabudowy.

 

Nie ukrywamy, że lepsze materiały, bardziej skomplikowany proces produkcji oraz instalacji pociąga za sobą wyższe koszty. Zapraszamy więc do skorzystania z możliwości sporządzenia kosztorysu wykonania rolet antywłamaniowych dla konkretnego obiektu. Hit Plus, w miejscowości Szeligi koło Warszawy.

 

 ROLETY ANTYWŁAMANIOWE SAFE

Atest w klasie II według normy europejskiej ENV 1627
badanie zatwierdzone przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej

 ROLETY ANTYWŁAMANIOWE SAFE

 

Taka technologia gwarantuje cichą pracę rolety i zachowanie wszystkich dodatkowych walorów rolet zewnętrznych

 


Rolety antywłamaniowe SAFE możemy wykonać w każdym z naszych systemów zabudowy rolet:

 

Integro
Integro

Jednym z rozwiązań antywłamaniowych, przeznaczonych do wznoszonych dopiero budynków jest system rolet Integro. Dzięki aluminiowej budowie kasety konstrukcje te są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo są one łatwe w konserwacji.

Standard
Standard

Niezwykle popularnym mechanizmem odznaczają się proponowane przez nas systemy rolet Standard. Przeznaczone są one do montowania na elewacji istniejących już budynków. Umożliwiają dostosowanie do większości rozmiarów i rodzajów stolarki okiennej, a dodatkowo posiadają łatwy sposób zakładania.

TPS
TPS

Przy projektowaniu i budowie nowych domów lub siedzib firm warto zastosować nowoczesny system rolet TPS. Jego odporny na warunki atmosferyczne mechanizm ukryty jest w kasecie wykonanej z pianki poliuretanowej bądź twardego styropianu, co zapewnia wysoką izolację termiczną.

Top
Top

Wśród wielu technologii antywłamaniowych w stolarce okiennej, solidnością i estetyką wykonania wyróżnia się system rolet Top. Cały mechanizm został umieszczony w aluminiowej kasecie o półokrągłym kształcie, montowanej na elewacji budynku. Zapewnia to ciekawy wygląd zintegrowanego z mechanizmem okna.

RKS
RKS

Szczególną izolację termiczną zapewni oferowany przez naszą firmę system RKS. Każda roleta zwijana jest w nim do kasety wykonanej z twardego styropianu, przytwierdzanego do ściany. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla nowoczesnych budynków.

Dual
Dual

Jeśli szukasz prostego w montażu, ale jednocześnie wytrzymałego rozwiązania antywłamaniowego, wybierz system rolet Dual. Zapewnia on wyjątkową łatwość zakładania w niemal każdej konstrukcji okiennej. Jednocześnie zapewnia wysoki stopień zbezpieczeństwa poszczególnych pomieszczeń.