Rolety antywłamaniowe RC-2

Rolety antywłamaniowe

RC-2

Rolety zewnętrzne to świetny sposób na podniesienie komfortu cieplnego wewnątrz budynków, zwiększenie izolacji akustycznej, czy też ochronę szyb przed zabrudzeniem podczas opadów różnego typu. Natomiast jedynie specjalnie przygotowywane rolety antywłamaniowe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo różnorodnych obiektów.

Rolety antywłamaniowe, czy też żaluzje antywłamaniowe są produkowane ze znacznie bardziej odpornych, mocniejszych materiałów niż produkty standardowe. Pośród najważniejszych różnic wymienić należy przede wszystkim odmienne wykonanie pancerzy, prowadnic, czy stosowanie dodatkowych wzmocnień.

Wypełnieniem profili zwykłych rolet jest pianka poliuretanowa, podczas gdy żaluzje antywłamaniowe posiadają pancerze wykonane z aluminiowych profili o wypełnieniu z odpornej, twardej żywicy poliestrowej. Ponadto istnieje możliwość wykonania pancerzy z profili aluminiowych ekstrudowanych. Znacznie wyższa odporność pancerzy rolet antywłamaniowych przejawia się już w samej wadze, która jest nawet 3 razy większa od standardowych produktów. Co więcej, do produkcji prowadnic wykorzystuje się znacznie, bo aż 5 razy grubsze aluminium oraz wykorzystuje się w przypadku żaluzji antywłamaniowych dodatkowe wzmocnienia listwy dolnej oraz blokady (umieszczone z dołu i u góry pancerza). Znacznie solidniejsza konstrukcja, a co za tym idzie większy ciężar jaki mają rolety antywłamaniowe wymusza także wykorzystanie napędów elektrycznych do ich obsługi.

Dodatkowymi możliwościami zabezpieczenia się przed nieuprawnionym wejściem do obiektu jest podłączenie żaluzji antywłamaniowych do systemu alarmowego, dzięki czemu w przypadku ich zniszczenia włączy się alarm i powiadomiona zostanie ochrona. Należy jednak pamiętać, iż z uwagi na parametry techniczne tylko odpowiednio wyszkolone ekipy powinny zająć się montażem rolet antywłamaniowych.

Tak solidna konstrukcja jest gwarancją, że wyprodukowane przez nas żaluzje antywłamaniowe są maksymalnie skuteczną przeszkodą dla włamywaczy. Jesteśmy w stanie dostosować nasze propozycje do już istniejących okien i elewacji, a także wykonać je w każdym z proponowanych systemów zabudowy.

Nie ukrywamy, że lepsze materiały, bardziej skomplikowany proces produkcji oraz instalacji pociąga za sobą wyższe koszty. Zapraszamy więc do skorzystania z możliwości sporządzenia kosztorysu wykonania rolet antywłamaniowych dla konkretnego obiektu. Hit Plus, w miejscowości Szeligi koło Warszawy.

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE SAFE

Atest w klasie II według normy europejskiej ENV 1627 badanie zatwierdzone przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej

Taka technologia gwarantuje cichą pracę rolety i zachowanie wszystkich dodatkowych walorów rolet zewnętrznych