Automatyka

Automatyka

Napędy i sterowania do rolet zewnętrznych i antywłamaniowych

Napędy i sterowania rolet zewnętrznych i antywłamaniowych to dynamicznie rozwijający się rynek w ostatnich latach. Dzięki wprowadzanym ulepszeniom i stosowaniu najnowszych technologii przeszliśmy w szybkim tempie ewolucję od sterowania roletami zewnętrznymi za pomocą przełączników kablowych poprzez sterowania radiowe do inteligentnych systemów wykorzystująch sieć internetową. Praktycznie stuprocentowa niezawodność pozwala zastosować sterowania rolet zewnętrznych i rolet antywłamaniowych w systemie io-homecontrol do stworzenia „domu inteligentnego”.

Poprzez współdzielenie nowego, dwukierunkowego protokołu radiowego io-homecontrol z innymi dużymi producentami wyposażenia domu, daje niezawodne i elastyczne rozwiązanie dla „domu inteligentnego”, dostępne dla wszystkich. System io-homecontrol® dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Home Motion to automatyka domowa stworzona na nowo – prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwukierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy.

IO home control

Możliwość rozbudowy: dom staje się domem „io ready” od pierwszego urządzenia”

Dzięki io-homecontrol każdy może adaptować swoje urządzenia domowe we własnym tempie. Klient będzie mógł wyposażyć dom w pierwsze urządzenie w systemie „io” z pilotem. Może to być na przykład markiza na tarasie. Następnie będzie mógł sukcesywnie uzupełniać wyposażenie o zmechanizowane rolety lub inne urządzenia zgodne ze standardem io-homecontrol, dzieląc inwestycję na etapy.

automatyka foto

Dostępna i łatwa w użyciu technologia

Urządzenia io gwarantują łatwy dostęp do inteligentnej automatyki, biorąc pod uwagę niskie koszty instalacyjne, elastyczność, prostą i łatwą do zrozumienia obsługę. Każdy mieszka na swój sposób, dlatego proste ustawienia ułatwiają dostosowanie systemu do codziennego rytmu życia.

automatyka foto

Dane techniczne | Katalog IO Home Control

Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie sterowania klasyczne pozostajemy z propozycją rozwiązań o najwyższej niezawodności i prostocie obsługi.

Przez całą dobę … Inteo Uno

Smoove Uno WT

Smoove Duo WT

Za pomocą przełącznika inteo Smoove Uno WT i Smoove Duo WT można sterować roletą wg indywidualnych potrzeb. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk Smoove Uno WT, aby roleta została podniesiona, opuszczona lub zatrzymała się w dowolnym miejscu. Dokładnie tak samo funkcjonuje Smoove Duo WT z tym jednak wyjątkiem, że za jego pomocą możemy sterować dwiema roletami.

Chronis Smoove Uno

Programator czasowy pozwala na sterowanie czasem automatycznego otwierania/zamykania osłony z napędem AC 230 V (rolety, żaluzji zewnętrznej, markizy). To rozwiązanie zwiększa komfort zarządzania osłoną. Umożliwia stworzenie spersonalizowanego harmonogramu tygodniowego, ręczne sterowanie roletą oraz posiada funkcję symulacji obecności. Urządzenie jest kompatybilne z czujnikami pogodowymi, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb klienta.

Jedno do wszystkich… Inteo IB 

Smoove Origin IB

Chronis Smoove IB+ z automatyka zmierzchowa

Inteo IB jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy trzeba sterować wszystkimi roletami z jednego miejsca. Można to zrobić przez naciśnięcie przycisku lub w pełni automatycznie. Inteo IB daje możliwość sterowania każdej z rolet pojedynczo.

Sterowanie centralne jest dobrym rozwiązaniem, jednak jeszcze lepszym jest dodatkowa możliwość sterowania każdej z rolet pojedynczo. Inteo IB daje możliwość odłączenia poszczególnych rolet z centralnego systemu sterowania przez wyłączenie automatyki i sterowanie roletą niezależnie za pomocą Smoova Uno IB.

Inteo IB steruje wszystkimi roletami jednocześnie z jednego sterownika. Do tego rodzaju sterowań należy Chronis Smoove IB posiadający funkcje przełącznika czasowego lub dodatkowa czujnika słoneczno-zmierzchowego. Chronis Smoove IB steruje roletami samodzielnie. Podnosi je lub opuszcza zgodnie z wcześniej zaprogramowanymi godzinami a program Cosmic uwzględnia również zmieniające się godziny wschodu i zachodu słońca w ciągu całego roku. Chronis Smoove IB można obsługiwać także manualnie.

Chronis Smoove IB pracuje w ciągu dnia i nocy. Nawet wtedy gdy nikogo nie ma w domu. Dzięki wbudowanemu programowi Security następuje losowe przesunięcie godziny otwarcia i zamknięcia rolet do ok. 15 min. Pozwala to stworzyć wrażenie obecności domowników.

… po prostu inteo: Chcesz sterować roletami centralnie lub pojedynczo? Zdecyduj się na inteo

Technologia Smart Home

Jako profesjonalni sprzedawcy zabieramy swoich klientów prywatnych do świata użytkowych technologii domowych dzięki produktom Smart Home firmy Somfy.
Standard radiowy io-homecontrol® pozwoli na modułowe i stopniowe wyposażanie nowych i istniejących budynków w rozwiązania automatyki – podstawę do tego tworzą produkty radiowe Smart Home by Somfy.
Poprzez zastosowanie napędu i sterowania w technologii io zapewniasz więcej bezpieczeństwa, więcej efektywności energetycznej.
Korzystaj z maksymalnej wygody bez ograniczeń. Dzięki wyposażeniu
rolet w system Somfy – Twój dom jest dostępny wedle Twoich indywidualnych ustawień.
Bezpieczeństwo i komfort każdego dnia – rozważ centralne sterowanie! Steruj wszystkimi roletami jednocześnie za pomocą jednego przycisku i bez potrzeby sprawdzania wszystkich okien po kolei dzięki
rozwiązaniom w technologii io-homecontrol® i nadajnikom dwukierunkowym.

Smoove Origin io (z ramką Pure)

SMOOVE 1 io – zdalne sterowanie osłonami wewnętrznymi, markizami, roletami

 • Nadajnik 1 kanałowy, naścienny, sterowany dotykowo.
 • Funkcje: góra, dół, stop oraz pozycja komfortowa «my».
 • Wymienne moduły, dopasowane do wystroju każdego wnętrza.
 • Do wyboru: 5 modułów, 8 ramek*.

Pilot Situo 1 io II

SITUO io – zdalne sterowanie roletami w technologii io-homecontrol®

 • W wersji 1 lub 5 kanałowej.
 • Funkcje: góra, dół, stop oraz pozycja komfortowa «my».
 • Tryb niskiego poboru mocy.
 • Uchwyt naścienny.
 • Informacja o niskim stanie naładowania baterii.
 • Dostępny w 4 wersjach kolorystycznych.

Chronis io – programator czasowy tygodniowy

PROGRAMATOR CZASOWY io
CHRONIS io – radiowy programator czasowy

 • Do czasowego sterowania roletami, żaluzjami fasadowymi, markizami, osłonami i produktami oświetleniowymi.
 • Możliwość wprowadzenia ustawień na cały tydzień.
 • Umożliwia określenie czterech różnych godzin uruchamiania rolet, by zapewnić komfortowe warunki w poszczególnych pomieszczeniach.
 • Wygodna funkcja kopiowania ustawień z jednego dnia na kolejne.

Nina Timer io

NINA TIMER IO
Dwukierunkowy sterownik z wyświetlaczem dotykowym i automatyka czasowa

 • Łatwa obsługa: wyświetlacz dotykowy i przyjazna dla użytkownika obsługa zapewniają łatwe posługiwanie sie tym urządzeniem.
 • Manualna obsługa: za pomocą piktogramów można Przesuwać w wybrane położenie napędy io i odbiorniki io.
 • Tworzenie scenariuszy: można łatwo tworzyć scenariusze dla pomieszczeń, grup, pięter i dla całego budynku.
 • Automatyka czasowa: dla jednego dnia można dowolnie zaprogramować do 12 poleceń czasowych, przejrzysta prezentacja zaprogramowanych czasów, możliwość utworzenia do 8 terminarzy (np. dzień roboczy, weekend, urlop, itp.).
 • Symulacja obecności, program Cosmic wieczorem.
 • Włączanie/wyłączanie automatyki lub jednorazowe dezaktywowanie poszczególnych poleceń czasowych (np. wieczorne zamykanie drzwi tarasowych).
 • Odwzorowywanie domu: produkty można podzielić na pomieszczenia, pietra i grupy, co pozwala na ich łatwe wybieranie i sterowanie nimi.
 • Sterowanie na podstawie natężenia światła słonecznego: możliwość podłączenia do 2 czujników.
 • Prosta instalacja: jednoznaczne polecenia na wyświetlaczu ułatwiają sterowanie napędami. Produkty są nazywane automatycznie poprzez przyporządkowanie produktów do pomieszczeń (np.: rolety w salonie).
 • Funkcja „inteligentna markiza” zmieniająca porę rozwijania/zwijania markiz.
 • Funkcja magicznej różdżki: obsługa wybranych przez użytkownika produktów przez poruszenie Nina™ Timer io w górę lub w dół.
 • Dwukierunkowa komunikacja pomiędzy sterownikiem z wyświetlaczem dotykowym i napędem io/odbiornikiem io.
 • Informacja zwrotna o wykonanym poleceniu na wyświetlaczu

Zarządzaj domem, gdziekolwiek jesteś!

Dzięki centrali TaHoma®, jesteś zawsze i wszędzie podłączony do domu za pośrednictwem aplikacji na smartfonie lub tablecie. Wystarczy podłączyć inteligentne urządzenia domowe, takie jak rolety, żaluzje, oświetlenie, alarmy, ogrzewanie, a nawet drzwi garażowe, do TaHoma®. Teraz możesz zdalnie sterować wszystkimi tymi urządzeniami: zamykasz okiennice z biura lub włączasz oświetlenie zewnętrzne będąc na wakacjach.
Odkryj dwa przyciski, które możesz spersonalizować, by uruchamiać swoje scenariusze. Dostosuj każdy przycisk do swoich urządzeń, aby tworzyć scenariusze odpowiadające Twoim codziennym czynnościom. Od inteligentnej aplikacji po automatykę domową.

TaHoma switch

 • TaHoma switch oferuje dostępne dla wszystkich rozwiązanie inteligentnego domu, umożliwiające sterowanie urządzeniami za pomocą przycisków na centrali, aplikacji w smartfonie i głosowo.
 • TaHoma switch łączy w jeden system najważniejsze smart urządzenia domowe (rolety, bramy wjazdowe i garażowe, oświetlenie, ogrzewanie, system alarmowy Somfy Protect itd.), zapewniając większe bezpieczeństwo, efektywność energetyczną i komfort każdego dnia.
 • Kompatybilny z blisko 300 rodzajami rozwiązań firmy Somfy i wiodących producentów na rynku.
 • Dzięki integracji protokołów io-homecontrol, RTS i Zigbee 3.0 w zakresie sterowania oświetleniem oraz kompatybilności z chmurą, TaHoma switch jest ewolucyjnym rozwiązaniem, które pozwala użytkownikom sterować urządzeniami według własnego uznania.
 • TaHoma switch jest również kompatybilna z Asystentem Google, Amazon Alexa i Apple HomeKit (w zakresie wybranych napędów do osłon przeciwsłonecznych w technologii io-homecontrol umożliwiając sterowanie głosowe.

 Po prostu IO HomeControlbezprzewodowo, szybko i bez kucia ścian !

Dane kontaktowe

Hit Plus

ul. F. M. Witkowskiej 7, 05-850,
Szeligi woj. mazowieckie

NIP:
836-187-73-78

e-mail:
poczta@hitplus.pl

nr tel.:
+48 600 949 943